گالوانیزه در مقابل فولاد ضد زنگ

در صنعت تولید (از جمله مهر و موم کردن فلز و ریسندگی فلز) قیمت ورق گالوانیزه معمولاً به فولاد گالوانیزه اشاره دارد. فولاد گالوانیزه ورق های فولادی معمولی است که در روی آن از روکش فلز استفاده شده است تا در برابر خوردگی مقاوم باشد. فولاد معمولی از آهن ساخته شده است که هنگام قرار گرفتن در معرض رطوبت ، به صورت باران یا رطوبت محیط زنگ می زند. با گذشت زمان ، زنگ زدگی یک قسمت از فولاد را تا نقطه شکست می خورد. برای جلوگیری از زنگ زدگی قطعات فولادی ، دو گزینه وجود دارد:به فلزی تغییر دهید که هنگام قرار گرفتن در معرض آب دچار خوردگی نشودفولاد را با یک سد فیزیکی بپوشانید تا از واکنش آب با آهن جلوگیری شودمانند اکثر تصمیمات در ساخت ، هر دو گزینه در درجه اول از نظر هزینه ارزیابی می شوند.

تفاوت بین فولاد گالوانیزه ، فولاد ضد زنگ و سایر فلزات

گاهی اوقات جابجایی از فولاد به فلز دیگری که قیمت ورق گالوانیزه زنگ نمی زند (گزینه A) مانند فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم به دلیل تفاوت در هزینه ، گزینه ای نیست. از نظر اقتصادی جایگزینی معنی ندارد. آلومینیوم از فولاد گرانتر است و فولاد ضدزنگ بسیار گرانتر از آن است. علاوه بر این ممکن است فولاد دارای خصوصیات بدنی خاصی مانند قدرت یا وزن باشد که تعویض یک برنامه خاص را ممنوع می کند. گزینه بعدی محافظت از فولاد با یک سد فیزیکی مانند رنگ یا روکش است - این همان چیزی است که گالوانیزه بهترین کار را انجام می دهد.

گالوانیزه سازی داغ (HDP)

گالوانیزه پوشش روی است که از طریق فرآیندی به نام "داغ داغ" روی ورق های فولادی اعمال می شود ، که در آن ورق فولادی از حمام روی مذاب عبور می کند. روی قیمت ورق گالوانیزه مایع روی فلز به آهن متصل می شود و در دو طرف ورق یک لایه محافظ ایجاد می کند. ورق فولادی سپس می تواند به قسمت تمام شده بچرخد زیرا پوشش روی در طول چرخش فلز پوسته پوسته نمی شود و لایه برداری نمی شود. قسمت نهایی در برابر خوردگی و بدون هیچگونه نقاشی یا پوشش اضافی یا ثانویه مقاومت می کند و باعث می شود ریسمان های گالوانیزه اقتصادی ترین فرآیند برای محافظت از فولاد در برابر خوردگی باشد.

Wenzel به کیفیت اختصاص داده شده استدر ونزل ما به ساخت قطعات با کیفیت و افتخار افتخار می کنیم و فقط از ورق گالوانیزه "G90" استفاده می کنیم ، قیمت ورق گالوانیزه به این معنی که 90 اونس پوشش روی در هر فوت مربع یا ورق فولادی وجود دارد. G90 بهترین ضخامت برای چرخش و استاندارد صنعت برای پوشش (ASTM A653) است. روی که به فولاد وصل شده است ، یک الگوی کریستالی را روی سطح ورق تشکیل می دهد به نام "spangle". ما مواد گالوانیزه را خریداری می کنیم که دارای دهانه کوچک است یا دارای اسپانگل است (کریستالی کوچکتر از 1/32 "در سراسر). برای پروژه هایی که دارای کاربردهای آرایشی هستند ، Wenzel یک گزینه گالوانیزه نیز ارائه می دهد. فولاد گالوانیزه بسیار شبیه به گالوانیزه است به جز اینکه از قبل با پرایمر پیش تصفیه شده است - باعث می شود قطعات چرخش شده بسیار راحت رنگ یا روکش شوند ، به رنگ و سطح دیگری از محافظت در برابر خوردگی اضافه می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی روشهای چرخش فلز ونزل ، در ترکیب با فولاد گالوانیزه و در نتیجه قطعات و مقادیر اقتصادی بالا 
فولاد گالوانیزه برای جلوگیری از زنگ زدگی با اکسید روی روکش می شود ، زیرا ترکیب شیمیایی برای خوردگی نسبت به فولاد بسیار طولانی تر طول می کشد. همچنین ظاهر فولاد را تغییر می دهد و ظاهری ناهموار به آن می بخشد که برخی افراد ترجیح می دهند. در کل ، گالوانیزه باعث می شود که فولاد قوی تر و سخت تر شود ، بنابراین برای استفاده در فضای باز ایده آل است.

گالوانیزه چگونه کار می کند؟
به طور معمول ، تولید کنندگان فولاد را به روی مذاب ذوب می کنند ، که مانند هر آلیاژ دیگر ، خود را به فولاد می چسباند. این باعث می شود روی بیش از یک پوشش محافظ باشد ، زیرا در واقع بخشی از ترکیب شیمیایی فولاد است. داخلی ممکن است از جنس استیل باشد و قسمت بیرونی آن ممکن است روی باشد ، اما در بین مخلوط های شیب فلز و روی قرار دارد که خواص فلزات را با هم ترکیب می کند. این فرآیند غوطه وری رایج ترین شکل گالوانیزه است ، به نام گالوانیزه گرم. اسپری روی روی فولاد نیز ممکن است ، اما این روش یک لایه روی ضعیف تر ایجاد می کند.