انتخاب کارخانه برش لیزری در خانه برای ساخت قطعات و سایر کارها می تواند زمان و صرفه جویی در پول باشد. با تشکر از پیشرفت های تکنولوژی، ماشین های برش مدرن آسان تر از استفاده، کارآمد و قادر به کاهش دقیق تر و دقیق تر از همیشه هستند، اما قبل از اینکه در یکی از کارخانه های فولاد خود سرمایه گذاری کنید، برخی از نکات مهم در نظر گرفته شده است.

 
 
 

فضای موجود برای برش

حتی اگر ماشین لیزری کوچکتر را برای کسب و کارتان انتخاب کنید، مسائل فضایی وجود دارد که باید در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل شود که دستگاه کارآمد است و در طول زمان در شرایط کار خوب قرار دارد. به عنوان مثال، شما باید اطمینان حاصل کنید که محدوده وسیعی از دستگاه و در اطراف دستگاه را برای اجازه دادن به تکنسین های نگهداری برای کار در ماشین آلات در صورت لزوم. علاوه بر این، بیشتر برش لیزر از چیلرهای هوای خارجی استفاده می شود که نه تنها نیاز به فضای خود دارند بلکه گرمای ایجاد می کنند. بدون فضای کافی بین این چیلرها و تجهیزات دیگر، شما می توانید با مشکالت لیزر و سایر تجهیزات کار کنید.
 
همچنین در نظر داشته باشید که برش لیزر گرد و غبار و لجن هایی را ایجاد می کند که باید از طریق کار مجرای به یک خروجی دمنده و بیرونی منتقل شوند. این به ویژه در یک کارخانه فولاد مهم است، در حالیکه گرد و غبار قابل اشتعال در حال حاضر نگرانی قابل توجهی است. علاوه بر این، OSHA دارای استانداردهای سختگیرانه برای تهویه در محیط های برش فولادی، مخصوصا هنگام کار با مواد سمی بالقوه است. اگر چه برخی از مدل های برش شامل یک درام شل برای جمع آوری گرد و غبار و تراشه، این اضافه می کند به فضای مورد نیاز برای دستگاه، که باید علاوه بر تهویه ماشین حساب.
 
قدرت
بسته به نوع فولادی که قصد دارید برش یا حکاکی کنید، شما نیاز به یک دستگاه با قدرت کافی دارید. برای برش فولاد و دیگر فلزات مانند برنج، آلومینیوم و تیتانیوم، شما نیاز به یک ماشین با حداقل 500 وات قدرت دارید. به طور کلی دستگاه های کم مصرف توان برای برش مواد نازک تر هستند.
 
با این حال، با قدرت بیشتری در دستگاه می آید مصرف بیشتر انرژی. همان طور که ماشین ها را ارزیابی می کنید، تخمین مصرف انرژی هر مدل را با دقت بررسی کنید و این که چگونه به هزینه کل مالکیت کمک می کند و بر خط پایین کارخانه یا کارخانه خود تاثیر می گذارد.
 

کنترل آب و هوا

کنترل آب و هوا مورد نیاز برای برش لیزری همچنین می تواند به مصرف انرژی و هزینه مالکیت دستگاه منجر شود و نقش مهمی را در جایی که دستگاه شما را پیدا می کند، ایفا کند. در حالت ایده آل، برش لیزری باید در محیط های کنترل شده با شرایط محیطی با رطوبت کم نگهداری شود، زیرا زمانی که درجه حرارت بالا می رود (یعنی بالاتر از 95 تا 100 درجه) لیزر به طور مداوم کار نخواهد کرد. علاوه بر این، لیزرها می توانند غیرفعال شوند، در صورتی که درجه حرارت چیلر مجاز به رسیدن به نقطه شبنم اتاق یا پایین تر باشد. بنابراین، مهم است که در نظر بگیرید که در آن دستگاه قرار می گیرد و چگونه دمای و رطوبت را مدیریت خواهد کرد تا بهره وری عملیاتی بهینه را تامین کند و مانع خاموش شدن غیر ضروری و گران قیمت شود.

 

مسائل مربوط به تعمیر و نگهداری

همانند هر دستگاه، برش لیزری باید حفظ شود. مایعات باید تغییر داده شوند و جایگزین فیلتر شوند لیزرها باید بازرسی شوند، مجددا محاسبه شوند و اصلاح شوند؛ و سایر وظایف تعمیر و نگهداری مهم باید تکمیل شود تا اطمینان حاصل شود که دستگاه به گونه ای عمل می کند که کار می کند.
 
 
 
در بسیاری از موارد، تولید کنندگان تجهیزات اصلی شامل تعمیر و نگهداری استاندارد در قرارداد خرید هستند، اما مهم این است که شما تأیید کنید که تعمیر و نگهداری در دسترس است و اگر از سوی OEM ارائه نشده است، شما به یک ارائهدهنده تعمیر و نگهداری آموزش دیده و واجد شرایط که می تواند این وظایف را برای شما انجام دهید.
 

راحتی در استفاده

در نهایت، قبل از اینکه یک دستگاه را خریداری کنید، لازم است مطمئن شوید که افرادی را در کارکنانی که در واقع چگونه از آنها استفاده می کنند یا به راحتی می توانید یاد بگیرید. به نظر می رسد که اولویت آشکار باشد، اما همیشه اینطور نیست. برش لیزری متفاوت از سایر شکل های برش فولاد است و نیاز به مجموعه ای متفاوت از مهارت ها و رویکرد متفاوتی نسبت به آنچه تیم شما با آن آموزش داده و تجربه می کند. علاوه بر این، در حالی که بیشتر لیزرها در برنامه های کاربردی گیاه کلاس 1 هستند، به این معنی که هیچ خطر ابتلا به اشعه وجود ندارد و بنابراین یک افسر ایمنی اختصاصی توسط OSHA مورد نیاز نیست. بسیاری از کارشناسان و کارشناسان برش لیزر توصیه می کنند یک یا چند کارمند را به عنوان "افسر ایمنی" برای تبدیل شدن به متخصص در کارکرد ایمن لیزر و نگهداری و عملکرد مناسب دستگاه تعیین کنند. این علاوه بر برآورده کردن تمام نیازهای دیگر برای ایمنی در عملیات برش فولاد است.
 
باز هم، اضافه کردن یک برش لیزر به آرایه ای از ابزار برش فولاد می تواند به کسب و کار شما تبدیل شدن بیشتر مولد و کارآمد، در حالی که بالقوه خطوط تولید جدید را باز کند. با این حال، قبل از اینکه در یک ماشین سرمایه گذاری کنید، این عوامل را در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل شود که انتخاب مناسب برای نیازها و قابلیت های شما.